czwartek, 12 września 2013

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Jak spać na poduszce ortopedycznej? Niektóre osoby zastanawiają się jak spać na poduszce ortopedycznej. A sprawa jest bardzo prost i nieskomplikowana. Wszystko bowiem zależy od tego jaką poduszkę ortopedyczną zakupimy. Jeśli będzie to taka najprostsza poduszka to po prostu podkładamy ją pod głowę i śpimy jak na normalnej poduszce. Najlepiej na poduszce ortopedycznej śpi się leżąc na boku.
Jeśli natomiast zakupimy poduszkę, która będzie większa niż taka zwykła, czyli służąca do układania na niej całego ciała to ona sprawdza się najlepiej, gdy śpimy na plecach. Ale można ją też stosować do spania na boku. Jest ona tak wyprofilowana, że wkłada się ją między nogi, a jednocześnie podpiera ona w odpowiedni sposób plecy oraz szyję. Nie ma szans, aby śpiąc na takiej poduszce doznać bólu szyi czy pleców. 
Ale uwaga - poduszka ortopedyczna może przyczynić się do powstania bólu o ile nie dobierzemy jej odpowiednio do szerokości naszych ramion. W tym powinien nam doradzić specjalista zajmujący się sprzedażą takich poduszek.

Na poduszce ortopedycznej można także spać w podróży, czyli w aucie lub samolocie, o ile oczywiście tego samolotu nie pilotujemy lub samochodu nie prowadzimy. Takie podróżne poduszki ortopedyczne mają zazwyczaj kształt rogala. Poduszka zagięta jak rogal idealnie pasuje do kształtu naszej szyi. Tak więc spać na poduszce ortopedycznej można wszędzie, nie tylko w domu, w łóżku. A czy warto spać? Na pewno warto spróbować, bo ceny poduszek nie są wygórowane, a potencjalne zyski dla naszego zdrowia ogromne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz